Araca Cam Filmi Cezası

tarafından
50
Araca Cam Filmi Cezası

Pek çok otomobil kullanıcısı ve hatta tutkunu için aracın camına siyah film yapıştırılması oldukca önemli bir uygulama olarak görülüyor. Özellikle de aracın içinin görüşünün dışarıdan kısıtlanmasını elde eden siyah filmler görsellikleri otomobil tutkunları için vazgeçilemez araç takılarından birisi olarak öne çıkıyor.

Sadece çok uzun senelerden beri süren ve pek çok fert içinde maddi yaptırımlara yol açan otomobil cam filmi cezası olup, olmadığı mevzusudur. Günümüzde bir çok araba cam filmi cezası bulunduğu yönünde görüş bildiriyor olsa da bazı kişilerde bu şekilde bir cezanın söz konusu olmadığını belirtiyor. Aslında dehemmiyet dönem gündeme gelen haberler ile otomobil cam filmi cezası tartışmasının fitili yeniden ateşleniyor.

Araba Cam Filmi Cezası Var mı?

Otomobillerin camlarına takılan otomobil cam filmleriyle birlikte çalgıların çok daha kişisel ve çok daha etkisi altına alan bir görünüme kavuşturulabilmesi sağlanabiliyor ki bu durumda günümüzde bir çok otomobil kullanıcısının bir numaralı tercihi olarak ön plana çıkmasına yol açıyor. Ancak bu vaziyet araba cam filmi cezası var mı sorusunu gündeme getiriyor.

Geçtiğimi yılın son aylarında bir kadın sürücü trafik denetlemeleri sırasında araca cam filmi bulunması nedeni öne sürülerek kendisine yazılan trafik cezasının iptali için yaptığı mahkeme başvurunda haklı görüldü ve araba cam filmi cezası iptal edildi. Bunun yasada bulunan cam filmleri ile ilgili bir boşluk olduğu dile getiriliyor ve ilgili maddenin araba cam filminin yasaklanmamasının önünü açıyor. Sadece yine trafik denetlemeleri esnasında trafik ekipleri ile bu konuda araç sürücülerinin fazlasıyla münakaşa edeceği tartışılmaz bir gerçek.