GİB Trafik Cezası Sorgulama

tarafından
63
GİB Trafik Cezası Sorgulama

Araç cezası sorgulama plaka İle yapmak için İlk olarak Gelir İdare Başkanlığı’nın online olarak oluşturduğu web vergi dairesine giriş yapmanız gerekir. Bu mevzuda direk aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir ve ilgili sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Siteye giriş meydana getirdiğinızda karşınıza çıkacak olan motorlu taşıtlar seçeneğini seçerek sorgulama ekranını açmanız gerekir. Sorgulama ekranında aracınızın plakası ile birlikte ceza bilgilerine ulaşacaksınız.

Plakadan Araç Sorgulama

Araç cezası sorgulama plaka ile hizmetinden yararlanarak sizler de ceza durumunuzu öğrenebilirsiniz. Online olarak Gelir İdaresi Başkanlığı tarafınca sunulan bu hizmet üzerinden ceza sorgulaması yaptıktan sonrasında cezanızı ödeme imkanı bulunmaktadır. Kredi kartınızı kullanarak ekranda çıkan araç ceza olanakı ile cezanızı ödeyebilir ve kolayca cezanızdan kurtulabilirsiniz. Bu açıdan GİB trafik cezası sorgulama ve ödeme yapılarak trafik cezaları ile ilgili tüm lüzumlu işlemler yapılabilecektir.

GİB trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemlerinde herhangi bir komisyon alınmadığı gibi herhangi bir ücretlendirme de yapılmamaktadır. Bu açıdan kişiler kurumlar üzerinden işlem yapar benzer biçimde açıklandıği şekilde GİB trafik cezası sorgulama ve ödeme yapabilmektedir.

GİB trafik cezası sorgulama ve ödeme için aşağıdaki bağlantıyı açtıktan sonra rağmenıza çıkan ekranlarda seçim yapmanız kafi olacaktır. Bağlantıya tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki benzer biçimde bir ekran çıkacaktır.

Mtv sorgulama

peşinden yapılacak işlemer için seçim yapılması ihtiyaç duyulan menü açılacaktır. Bu menüden ceza bilgilerine tıklayarak cezalarınızı öğrenmeniz ya da trafik cezası ödemek için direk beyanlı trafik cezası ödeme bölümüne tıklamanız yeterli olacaktır.